Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookie. Více zde |

Aktuality

MOSPILAN 20 SP, stálice v novém balení

V roce 2001, tedy v době svého uvedení na tuzemský trh, představoval Mospilan 20 SP díky obsažené účinné látce acetamiprid ze skupiny neonikotinoidů velmi výrazný posun v boji se škůdci zemědělských plodin. Hlavní přínos byl v systemickém a translaminárním šíření rostlinou s účinkem žaludečního jedu, který je v nízkých aplikačních dávkách spolehlivý a dlouhodobý proti všem vývojovým stádiím škůdců.

Širokému používání se dodnes pro tyto svoje přednosti těší v rámci polní rostlinné výroby, ať už se jedná o ochranu řepky ozimé proti krytonoscům, blýskáčkům či bejlomorkám nebo ochranu porostů brambor před invazemi mandelinky. V případě máku setého se lze spolehnout na účinnost proti bejlomorce makové a porosty slunečnice bezpečně zbaví klopušek, třásněnek a potemníka písečného.

S postupem času byl však o jeho služby velký zájem i v odbornostech zahradnické výroby, zelinářství a ovocnářství. Dobu dospívání tak postupně doprovázely registrace minoritního použití, o které požádala Ovocnářská Unie ČR, Svaz pěstitelů olejnin nebo ÚKZÚZ. Díky jim je dnes Mospilan 20 SP možné využívat v rámci ovocnářské produkce pro ochranu jabloní proti obaleči jablečnému a v případě jádrovin i pro boj se mšicemi a vlnatkou krvavou. Pěstitelé peckovin získali v Mospilanu 20 SP spolehlivého partnera pro ochranu proti štítence zhoubné, v případě ochrany třešní a višní pak ještě navíc proti květopasu peckovému, vrtuli třešňové a zobonoskám. Tyto samozřejmě spolehlivě hubí i v případě jejich výskytu ve slivoních. Ani pěstitele drobného ovoce, tedy maliníku a ostružiníku nenechá tento insekticid v případě potřeby zásahu proti bejlomorce ostružiníkové na holičkách.

Zahradníci zaměření na produkci okrasných rostlin se mohou spolehnout na výbornou účinnost proti mšicím i molicím, včetně molice bavlníkové a zelináři jej mohou použít pro spolehlivou ochranu skleníkových rajčat, papriky a okurek proti mšicím.

I přes tento širokospektrální záběr hubených škůdců se Mospilan 20 SP vyznačuje v rámci insekticidů velmi příznivým ekotoxikologickým profilem, je použitelný v systémech integrované ochrany a nehubí populace dravého roztoče Typhlodromus pyri. Dlouhodobě je Mospilan 20 SP testován z hlediska bezpečnosti opylovačů. Vzhledem k parametrům prvního neonikotinoidu můžeme prohlásit, že Mospilan 20 SP je naprosto bezpečný pro včely a další opylovače. Díky těmto vlastnostem tak můžeme s jeho pomocí počítat v ochraně rostlin i v následujících letech.

Z hlediska schopnosti rozprostřít se a ulpět na listech ošetřované kultury vyniká SP formulace. Praktická dostupnost přípravku je velmi široká díky pestrosti balení. Na trhu lze pořídit hobby balení 2 x 1,8 g pro zahrádkáře až po půlkilové balení určené pro profesionální uživatele. Ty určitě potěší nový způsob balení ve vodorozpustných sáčcích 2 x 180 g, které se na našem trhu objeví v letošním roce. Unikátní japonská účinná látka je zabalena do technologicky nejmodernější vodorozpustné folie americké výroby. Věříme, že toto řešení při zachování vysoké účinnosti přinese mnohem lepší uživatelský komfort.

Kontakt

SUMI AGRO CZECH s.r.o.
Na Strži 1702/65
140 00 Praha 4
tel.: 261 090 282 - 6
sumiagro@sumiagro.cz