slovensky

Rychlé vyhledávání

SUMI AGRO CZECH s.r.o.
Na Strži 65, 140 00 Praha 4
tel.: 261 090 281 - 6
fax: 261 090 280

DIFCOR 250 EC

DIFCOR 250 EC je fungicidní přípravek ve formě emulgovatelného koncentrátu (EC) k ochraně jádrovin proti strupovitosti a celeru proti septorióze.

Působení přípravku

Difcor 250 EC je systémový fungicid. Účinná látka difenokonazol patří do skupiny triazolů, má preventivní a kurativní působení proti houbovým chorobám.

Návod k použití

plodina škodlivý organismus, jiný účel použití dávkování, mísitelnost OL poznámka
celer septorióza celeru 0,2 l/ha
400-600 l vody/ha
14 max. 3x,
zákaz konzumace natě
jádroviny strupovitost 0,2 l/ha
200-1000 l vody/ha
14 max. 4x

Aplikační poznámky

Při aplikaci nízkých dávek aplikační kapaliny konzultujte s držitelem registrace možný vliv zvýšené koncentrace přípravku na účinnost a plodinu.
K zabránění vzniku rezistence neaplikujte v jádrovinách tento přípravek nebo jiný, který obsahuje výhradně účinnou látku typu DMI (fenarimol, bitertanol, cyproconazol, difenoconazol, fluquinconazol, flusilazol, myclobutanil, penconazol, tebuconazol, tetraconazol a další), po sobě bez přerušení ošetřením jiným fungicidem s odlišným mechanismem účinku. 
K zabránění vzniku rezistence neaplikujte v jádrovinách během vegetační sezóny přípravky, které obsahují účinnou látku typu DMI, ve více než jedné třetině z celkového počtu ošetření. 
Kurativní aplikace lze využívat pouze při nasazení přesného systému signalizace strupovitosti jádrovin. 
K zabránění vzniku rezistence aplikujte v celeru tento přípravek nebo jiný, který obsahuje účinnou látku typu DMI (fenarimol, bitertanol, cyproconazol, difenoconazol, fluquinconazol, flusilazol, myclobutanil, penconazol, tebuconazol, tetraconazol a další) tak, aby ve sledu ošetření došlo k přerušení ošetřením jiným fungicidem s odlišným mechanismem účinku. 
Přípravek se aplikuje pozemně postřikem nebo rosením schválenými aplikátory. 
Pokud je postřik prováděn tak, že může dojít k ohrožení dalších osob, provádějte jej jen za bezvětří nebo mírného vánku, v tom případě ve směru po větru od postřikovače a dalších osob. 
Zákaz konzumace celerové natě po ošetření přípravkem na ochranu rostlin DIFCOR 250EC. 

Příprava postřikové kapaliny

Odměřené množství přípravku se vlije do nádrže postřikovače naplněné do poloviny vodou. Po promíchání se nádrž doplní vodou, případně se před doplněním přidají odměřená množství dalších přípravků a obsah nádrže se před doplněním opětovně promíchá, nebo se použije předmíchávací zařízení, je-li jím postřikovač vybaven. Při přípravě směsí je zakázáno míchat koncentráty, přípravky se do nádrže vpravují odděleně.

Datum aktualizace

20.4.2017 00:00

registrační číslo 4747-0
účinná látka difenoconazole
biologická funkce fungicid
více informací

Používejte přípravky na ochranu rostlin bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.