Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookie. Více zde |

Insekticidy

MOSPILAN MIZU 120 SL

nebezpečný pro škůdce, bezpečný pro svět

Systémově účinný selektivní insekticid určený k hubení mšic v pšenici a k hubení blýskáčka řepkového a šešulových škůdců v řepce olejce.Výhody přípravku


ochrání řepku i pšenici

moderní kapalná formulace

použití zcela bez omezení

Působení přípravku

Mospilan Mizu 120 SL je kontaktní a žaludeční jed, který se v rostlině rozvádí translaminárně a systémově. Do těla škůdců částečně penetruje prostřednictvím kutikuly, aktivnější je však při sání nebo požeru, kdy se dostává přímo do žaludku.

Mezi hlavní neurotransmitery (látky sloužící k přenosu vzruchů v nervové soustavě mezi nervovými buňkami) patří acetylcholin. Při vstupu do těla se acetamiprid snadno přenáší do centrálního nervového systému, kde silně interaguje s NAChR (nikotinový acetylcholinový receptor). Neuroaktivní systémový acetamiprid napodobuje působení acetylcholinu a chemicky se váže na jeho receptory. Tímto je blokuje, což má za následek nepřetržité odesílání neoprávněných neuronových signálů. Receptory a buňky zapojené do nervového přenosu se vyčerpají a nefungují. Výsledkem je ochrnutí a smrt.

Přípravky v SL formulaci jsou takové, kdy je účinná látka rozpuštěna v kapalině a tvoří pravý roztok. Jednotlivé složky od sebe tedy nemohou být mechanicky odděleny. Před použitím není potřeba přípravek intenzivně rozmíchávat, neusazuje se. Velkou výhodou je pak absence ropných rozpouštědel, což mimo jiné zajišťuje i nehořlavost.

Chcete se dozvědět více o výhodách a využití tohoto produktu?

Kontaktujte nás

Další Insekticidy

NISSORUN 10 WP

opravdový ovicid

Selektivní kontaktní akaricid určený k hubení svilušek ve chmelu, révě vinné, okrasných rostlinách, okrasných dřevinách a mnoha dalších plodinách.

KANEMITE 15 SC

Postřikový kontaktní akaricid určený k hubení svilušky chmelové ve chmelu.

ORTUS 5 SC

Selektivní kontaktní insekticid určený k ochraně jádrovin proti svilušce ovocné a k ochraně chmele proti svilušce chmelové.

Kontakt

SUMI AGRO CZECH s.r.o.
Na Strži 1702/65
140 00 Praha 4
tel.: 261 090 282 - 6
sumiagro@sumiagro.cz