Fungicidy

INTUITY

šestý smysl pro vaši řepku
Fungicid ze zcela nové kategorie strobilurinů určený k ochraně řepky olejné proti hlízence obecné.
Lokálně systémový a translaminární pohyb
Dlouhodobá ochrana a podpora
Preventivní, ale i kurativní účinnost

Intuity je originální, moderní, japonský strobilurin s účinou látkou mandestrobin. V rostlinách se rozvádí translaminárně a lokálně systémově. Intuity se dostává pletivem i na neošetřené strany listů, kde následně vykazuje vysokou míru účinnosti proti houbovým patogenům.

Působí dlouhodobě preventivně a kurativně na povrchu i uvnitř rostlin. Intuity podporuje a ochraňuje porost po dobu až šesti týdnů. Zabraňuje rozvoji hlízenky obecné v průběhu jejího celého vývojového cyklu, tzn. působí proti klíčení askospor, rozvoji mycelia v pletivu rostliny, tvorbě sklerocií a následně růstu apothecií.

Intuity se vyznačuje dobrou odolností proti dešti a nízkým rizikem fytotoxicity. Jeho fungicidní spektrum je skutečně široké. Působí na houby z kmenu Ascomycota (hlízenka obecná, moniliózy, strupovitost, černou skvrnitost), Basidiomycota (kořenomorka bramborová), Oomycota (Pythium) a houby nedokonalé (černé skvrnitosti, černě, plíseň šedá, antraknózy, skvrničnatka, braničnatky).

Bylo prokázáno, že kurativní účinnost v porovnání s účinými látkami ze skupiny karboxamidů je dokonce vyšší. Vstřebávání do pletiv rostlin je rychlé a srážky hodinu po aplikaci nesnižují účinnost. Intuity má vynikající ekotoxikologický profil z hlediska životního prostředí i bezpečnosti potravin.

Praxe potvrdila, že TM 0,5 l/ha Intuity + 0,5 l/ha Protiostar je vysoce efektivní ošetření proti hlízence obecné. Azolový partner posiluje kurativní účinek a Intuity zároveň poskytuje dlouhodobou ochranu.

Dokumenty

Fungicidy