Fungicidy

PROTIOSTAR

hvězda v ochraně
Systémový fungicid s kurativními a dlouhodobě preventivními účinky na širokou škálu patogenů v pšenici, ječmeni, žitu, tritikale a řepce olejce.
Nejsilnější azol
Ohromný fungicidní záběr
Bez omezení v OP II. stupně

Přípravek je plně systémový, dostává se tedy i do nezasažených částí rostlin a proniká také do nových přírůstků. Účinnost charakterizuje dlouhodobé působení a široký záběr proti patogenům. Jeho efekt je preventivní, ale také silně kurativní a dokonce eradikativní. Perzistence účinné látky je vynikající a zajišťuje dlouhodobé působení. Protiostar obsahuje účinnou látku prothioconazole, která patří mezi nejsilnější azolová řešení současnosti.

Protiostar se velmi rychle vstřebává do pletiv rostlin, kde se rozvádí. Výhodou je, že nedochází k hromadění účinné látky ve špičkách listů a tím k jejich popálení, jako tomu je často u jiných azolových přípravků.

Spektrum účinku:
stéblolam, braničnatka pšeničná, braničnatka plevová, padlí travní, rez pšeničná, rez plevová, rez ječná, fuzariózy klasů, hnědá skvrnitost ječmene, hlízenka obecná

Ošetření proti houbovým patogenům lze v obilninách a řepce provádět sólo nebo v kombinaci s dalšími pesticidy. V obilninách je možné Protiostar použít od aplikačního termínu T1 až po cílený zásah proti fuzariózám klasů v T3+

Protiostar je velmi dobrým kombinačním partnerem. V případě ošetření řepky proti hlízence obecné se jedná o TM 0,5 l/ha Protiostar + 0,5 l/ha Intuity. V obilnináh je možná kombinace mimo jiné s regulátorem Lomis, tedy TM 0,6 l/ha Protiostar + 0,6 l/ha Lomis.

Dokumenty

Fungicidy