Aktuality

Nabídka pro ošetření řepky

Vážení zákazníci, v našem druhém informačním dopise najdete několik zajímavých typů pro ošetření řepky proti houbovým chorobám a škůdcům. YAMATO KOLIK DALŠÍCH PŘÍPRAVKŮ SNÍŽILO CENU O 11 %? Hloubkově a dlouhodobě působící thiophanát-methyl má co říci v ochraně řepky nejen proti hlízence obecné. V kombinaci s novým tetraconazolem drží pod kontrolou rozmáhající se plíseň zelnou, […]

Vážení zákazníci,

v našem druhém informačním dopise najdete několik zajímavých typů pro ošetření řepky proti houbovým chorobám a škůdcům.

YAMATO
KOLIK DALŠÍCH PŘÍPRAVKŮ SNÍŽILO CENU O 11 %?
Hloubkově a dlouhodobě působící thiophanát-methyl má co říci v ochraně řepky nejen proti hlízence obecné. V kombinaci s novým tetraconazolem drží pod kontrolou rozmáhající se plíseň zelnou, která způsobuje předčasné pukání šešulí. Při silnějším výskytu má tato choroba na svědomí značné ztráty výnosu.

Nejvhodnější termín aplikace je období plného květu. Yamato představuje výbornou volbu pro pěstitele, které zajímá především zaručená rentabilita pěstování a vysoká návratnost vložené investice. Vždyť spolehlivý zásah proti plísni zelné, hlízence obecné a černím vás v podobě plné dávky Yamata, (1,75 l/ha) nevyjde ani na tisícovku na hektar.

Díky vynikající účinnosti proti cerkosporioze cukrové řepy očekáváme brzy rozšíření registrace použití i pro tuto plodinu.

MOSPILAN
JMÉNO PRO DLOUHODOBOST, SPOLEHLIVOST A BEZPROBLÉMOVOST
Opravdu spolehlivou a dlouhodobou ochranu řepky proti bejlomorce kapustové a ostatním šešulovým škůdcům získáte postřikem neonikotinoidního insekticidu Mospilan 20 SP. Účinná látka acetamiprid se rozvádí do nových přírůstků a ochraňuje tak i později vyvinuté šešule. Mospilan 20 SP výborně účinkuje na larvy bejlomorky v šešulích.

Vyšší dávku z rozpětí 150 – 180 g/ha doporučujeme při časnější aplikaci a při požadavku na dlouhodobé působení. Mospilan nevyžaduje klasifikaci z hlediska včel.
Jeho ekotoxikologický profil je totiž mezi konkurenty absolutní jedničkou.

Mospilan 20 SP má registraci také v máku setém proti bejlomorce makové v dávce 150 g/ha. Nejvhodnějším termínem zásahu je obdobíod skloněného poupěte do počátku kvetení (BBCH 55 – 61) v závislosti na signalizaci.

Uplatnění nalezne Mospilan i ve slunečnici, kde kontroluje potemníka písečného, klopušky a třásněnky. Registrována je opět dávka 150 g/ha. Termín aplikace závisí na signalizaci. Porosty z hlediska těchto škůdců hlídejte zejména v období mezi děložními listy do velikosti slunečnice, kdy je vidět devět internodií (BBCH 10 – 39).

SVITON PLUS
REGENERACE POROSTŮ
Sviton Plus je pomocný rostlinný přípravek určený k zvýšení výnosu a kvality rostlinných produktů. Pozitivně ovlivňuje zakořeňování rostlin, což se projevuje lepším příjmem vody, živin a intenzivnějším růstem. Výrazně pomáhá rostlinám překonávat stresové podmínky prostředí (např. popálení herbicidy, poškození rostlin mrazem, krupobitím a pod.). Navíc při aplikaci v době květu řepky má velice pozitivní vliv na zpevnění buněčných stěn šešulí. Tím znesnadňuje kladení vajíček bejlomorkám a významně omezuje ztráty na výnosu. Sviton Plus je mísitelný se všemi herbicidy, insekticidy, fungicidy a kapalnými hnojivy.

Sviton Plus vždy aplikujte v dávce 0,2 l/ha.

V letošním roce je naposledy zařazen mezi hnojiva, a proto ho nemusíte uvádět jako chemický přípravek.

IMPULSE SUPER
VŠEUMĚL, LACINÁ VSTUPENKA NA KONCERT SVĚTOVÉHO FORMÁTU
V době intenzivního růstu obilnin patří mezi ekonomicky velmi výhodnou variantu ochrany před houbovými chorobami aplikace fungicidu Impulse Super. Nespornou výhodou Impulsu jsou tři systémově působící účinné látky, které se vzájemně velmi dobře doplňují.

Spiroxamin vykazuje stop efekt na padlí a eradikativně pak působí nejen na něj, ale i na rzi. Značně zesiluje kurativní účinek obsažených azolů na braničnatky a helmintosporiózu pšenice, v případě ječmenů pak na hnědou a rhynchosporiovou skvrnitost. Široké aplikační okno umožňuje vhodné načasování zásahu. Pro komplexní ochranu proti všem významným patogenům doporučujeme dávku 0, 5-0, 6 l/ha. Nižší dávku zvolte v závislosti na zdravotním stavu porostu a zejména v závislosti na technologii ochrany.

Pokud počítáte s použitím druhého fungicidu (např. Soleil) na praporec a dál, zpravidla si vystačíte s půllitrovou dávkou.

KVÍZOVÁ OTÁZKA
Za kolik litrů Mandarinu získáte lahev belgického koňaku zdarma?

Odpovědět můžete prostřednictvím našich webových stránek www.sumiagro.cz po Vaší registraci nebo poštou v přiloženém dotazníku.

Správné odpovědi budou odměňovány. Podmínkou získání odměny je vyplněný dotazník.

 

Aktuality