Aktuality

Osiva a pesticidy do řepky 2018

Společnost Sumi Agro Czech, s.r.o. se na trhu zavedla jako firma, která poskytuje komplexní řešení pro pěstitelskou praxi. Proto máme v nabídce kromě ověřených a funkčních přípravků také celou řadu osiv. Pro letošní rok jsme výrazně rozšířili portfolio nabízených osiv řepky o tři špičkové hybridy.

Společnost Sumi Agro Czech, s.r.o. se na trhu zavedla jako firma, která poskytuje komplexní řešení pro pěstitelskou praxi. Proto máme v nabídce kromě ověřených a funkčních přípravků také celou řadu osiv. Pro letošní rok jsme výrazně rozšířili portfolio nabízených osiv řepky
o tři špičkové hybridy.

Po zasetí se můžete spolehnout na tradiční herbicidní balíček Bantux + Gamit, nově pak na Colzamid + Gamit a dokonce i na nejrychlejší
graminicid Rango Super.

 

Odrůdy

Sidoni CS

Typ, registrace, rok: H, EU, 2018

Vitální hybrid pro intenzivní přístup

Středně raný hybrid s velmi vysokým výnosem, vhodný pro intenzivní pěstování ve všech oblastech. Sidoni patří mezi bujně rostoucí hybridy, proto doporučujeme vysévat 40 r/m2 ve druhé polovině agrotechnického termínu. Po podzimní regulaci vytváří silné přisedlé rostliny s velmi dobrou mrazuvzdorností. Na jaře rychle regeneruje, dobře větví a tvoří robustní rostliny odolné poléhání. Vyžaduje časné přihnojení N hnojivy. Odolnost plísni šedé je velmi dobrá, proti fomě, černi a hlízence nadprůměrná (hodnoceno na úrovni 7, VÚRV Humpolec 2017). Sidoni je středně raný hybrid pokud jde o nástup kvetení a zrání. HTS má střední. Doporučujeme intenzivní vedení porostu.

 

Regate

Typ, registrace, rok: H, EU, 2015

Odolnost vůči chorobám je mu vlastní

Hybridní odrůda od francouzské šlechtitelské společnosti. Jedná se o středně raný hybrid s velmi dobrým počátečním vývojem. Patří mezi středně vysoké až vysoké hybridy. Obsah oleje s nízkým podílem GSL je střední až vyšší (45,8 %). Velmi dobře větví a doporučená hustota je 25–30 r/m2. Vyznačuje se velmi dobrým zdravotním stavem a vysokou odolností vůči klíčovým houbovým chorobám (Phoma, Sclerotinia, Botrytida).

 

Granat

Typ, registrace, rok: H, EU, 2012

Výbušná jarní regenerace i v sušších oblastech

Restaurovaná hybridní řepka. Velmi dobře přezimuje. Je pro ni typický rychlý jarní vývoj, středně rané kvetení a středně rané dozrávání. Patří mezi velmi dobře odolné odrůdy k poléhání. Rostliny jsou střední až vyšší, HTS je střední. Granat vykazuje dobrý zdravotní stav a vyšší obsah oleje s nízkým obsahem GSL. Patří mezi odrůdy, které jsou vhodné do sušších podmínek.

 

Mazari CS

Typ, registrace, rok: H, EU, 2013

Plastický hybrid s vysokým výnosovým potenciálem

Polopozdní hybrid vhodný pro vysokou intenzitu pěstování. Doporučuje se použití růstových regulátorů na podzim i na jaře. Podzimní vývoj je rychlý, jarní regenerace pozvolnější. Vyžaduje časné přihnojení dusíkatými hnojivy. Má střední až vyšší vzrůst a hodí se do všech oblastí pěstování. Rostliny dobře větví a tvoří robustní a kompaktní porost. Mazari CS je odrůdou s velmi vysokým výnosovým potenciálem. HTS je vysoká. Charakteristická je velmi dobrá mrazuvzdornost a velmi dobrá odolnost proti houbovým chorobám. Kvetení patří k polopozdním a zrání je středně rané.

 

ES Eldorado

Typ, registrace, rok: H, EU, 2017

Výnosově stabilní hybdrid ve všech sezónách

Raný až středně raný hybrid s velmi vysokými a stabilními výnosy. Podzimní vývoj je středně rychlý. Hybrid je odolný vůči podzimnímu přerůstání. ES Eldorado se vyznačuje velmi dobrým přezimováním a odolností vůči poléhání. Za vysokými a stabilními výnosy mimo jiné stojí i vysoká odolnost vůči pukání šešulí. Odolnost proti houbovým chorobám Phoma a Sclerotinia je příkladná. Výsledky zkoušek užitné hodnoty (ÚKZÚZ 2015): průměrný výnos ČR 6,12 t/ha (106 %). Výsledky státních odrůdových zkoušek (UKSUP 2015–2016): průměrný výnos 5,80 t/ha (109 % na průměr kontrolních odrůd).

 

Základní charakteristika odrůd

 

Herbicidy

Colzamid®+ Gamit®

Složení: 450 g/l napropamid + 360 g/l clomazone

Dávkování: Colzamid 20 l + Gamit 2 l

Přednosti

 • Praxí prověřené, spolehlivé PRE řešení širokého spektra plevelů v řepce olejce, tabáku a vybrané zelenině.
 • Působí na klíčící plevele, účinná látka je přijímána semeny, kořeny, hypokotylem a děložními listy.
 • Neúčinkuje přes pravé listy plevelů.
 • Jednoduché a jasné dávkování, výhodný kombinační partner pro Gamit (účinná látka clomazone).
 • Nemá omezení v OP II. podzemních vod, a tak vhodně doplňuje/nahrazuje herbicidy s metazachlorem (Bantux), které toto omezení mají.

 

Bantux®+ Gamit®

Složení: 400 g/l metazachlor + 360 g/l clomazone

Dávkování: Bantux 15 l + Gamit 5 l

Přednosti

 • Aplikace do 3 dnů po zasetí
 • Dlouhodobé reziduální působení
 • Účinnost na široké spektrum plevelů včetně svízele přítuly
 • Originální účinné látky

 

Rango® Super

Složení: 40 g/l quizalofop-P-tefuryl

Dávkování: 0,7 l-1 l/ha na výdrol obilnin

Přednosti

 • Dokonalý systémem smáčedel, penetrantů a dalších pomocných látek propůjčuje Rangu Super nejvyšší rychlost účinku mezi konkurenty.
 • Rychlý průnik účinné látky stojí za výbornou odolností proti smyvu deštěm už po 30 minutách.
 • Dokonalý rozvod v rostlině přináší zásah i ve vzdálených místech rostliny (pýr a jeho oddenky).
 • Vyniká rychlostí nástupu účinku, což je klíčové zejména při kontrole výdrolu obilnin v řepce olejce.
 • Naprostá selektivita vůči kulturním plodinám je samozřejmostí.
 • Skutečně široká registrace a variabilita použití
 • Možnost použití i v OP II. stupně

 

Aktuality