Stimulátory růstu

KAISHI

povolený doping
Špičkový rostlinný biostimulant rostlinného původu.
Stimuluje metabolismus
Přináší rychlejší regeneraci
Zvyšuje účinnost pesticidů

Kaishi je pomocný rostlinný stimulátor, založený na aminokyselinách rostlinného původu. Tyto aminokyseliny jsou získávány šetrnou metodou enzymatické hydrolýzy rostlinné biomasy. Kaishi obsahuje volné L-aminokyseliny. Pouze ty jsou biologicky aktivní.

Aplikace přípravku slouží k překonání následků stresových a nepříznivých období (sucho, mráz, napadení škůdci a patogeny, aplikace pesticidů) a pro stimulaci vývoje rostlin.

Velmi pozitivně se použití Kaishi projevuje v TM zejména s fungicidy (Mandarin Gold, Impulse Gold). Pomáhá vnášet a rozvádět účinné látky pesticidů v pletivech rostlin. Nárůst výnosu v porovnání s pouze fungicidně ošetřenou variantou je významný a z hlediska návratu investice zajímavý.

Řepka olejka: aplikace na podzim pro zlepšení odolnosti vyzimování. Aplikace na jaře při obnovení vegetace a ve fázi nasazování poupat společně s insekticidními ošetřeními.
Slunečnice, mák, len: aplikace od pátého listu na začátku vývoje pro překonání stresu po nepříznivých růstových pomínkách a stresu způsobeného herbicidy.
Sója: aplikace od pátého listu pro odstranění stresu způsobené herbicidy a během fáze nasazování poupat pro zvýšení výnosu.
Cukrovka, krmná řepa, červená řepa: aplikace od čtvrtého listu pro překonání stresu způsobené herbicidy a nepříznivými růstovými podmínkami. V době zapojování meziřádku pro zvýšení výnosu a obsahu cukru v bulvách.
Brambory: aplikace od 20 cm výšky rostlin pro překonání stresových podmínek na začátku vývoje, během nasazování poupat a začátku kvetení pro zvýšení množství tržních hlíz.
Obilniny: aplikace na podzim pro zlepšení odolnosti vyzimování. Aplikace na jaře pro regeneraci a na praporcový list společně s fungicidními ošetřeními pro navýšení účinnosti fungicidů.
Kukuřice: aplikace pro překonání stresových podmínek na začátku vývoje, pro překonání stresu, nebo odstranění stresu způsobené herbicidy.

Kaishi lze používat v ekologickém zemědělství.

Dokumenty

Stimulátory růstu