Aktuality

Začněte posouvat hranice výnosu

Společenská poptávka (rozuměj neodborná veřejnost) jednoznačně tlačí na snižování spotřeby pesticidů v rostlinné výrobě. Tento trend, který je nejvíce patrný např. ve Francii, zachytili i v Zemi vycházejícího slunce. Po několikaletém hledání a prověřování mnoha laboratoří společnost Sumi Agro v roce 2017 investičně vstoupila do rodinné španělské firmy Futureco. Španělé se v oblasti agrobiotechnologických společností naprosto vymykají. Stojí […]

Společenská poptávka (rozuměj neodborná veřejnost) jednoznačně tlačí na snižování spotřeby pesticidů v rostlinné výrobě. Tento trend, který je nejvíce patrný např. ve Francii, zachytili i v Zemi vycházejícího slunce. Po několikaletém hledání a prověřování mnoha laboratoří společnost Sumi Agro v roce 2017 investičně vstoupila do rodinné španělské firmy Futureco. Španělé se v oblasti agrobiotechnologických společností naprosto vymykají. Stojí za nimi dlouhodobý špičkový výzkum a vývoj, letité ověřování v praxi a ojedinělý přístup k výrobě preparátů. Prvním zástupcem, který budete letos moci vyzkoušet, je stimulátor a odstraňovač následků stresu Kaishi.

Kaishi je postaveno na aminokyselinách. Co ho naprosto odlišuje od podobných prostředků? Obsaženy jsou pouze L izomery aminokyselin. Jen ty jsou biologicky aktivní a tvoří se z nich bílkoviny. Zdrojem je rostlinná biomasa (odpadá problém s bezpečností potravin oproti případu, kdy se využívají živočišné zbytky), ze které se aminokyseliny získávají totální enzymatickou hydrolýzou. Výsledkem je velice čistý, kdykoliv opakovatelný (nejsou rozdíly mezi šaržemi) preparát s naprosto jasným aminogramem. Kaishi obsahuje 17! volných L-aminokyselin, které jsou díky rostlinnému původu v ideálním poměru pro plodiny. Tyto skutečnosti stojí za vysokou účinností Kaishi.

Kdy Kaishi používat? V zásadě bychom použití mohli rozdělit na dvě oblasti. První z nich je kdykoliv, když rostliny prošly stresujícími podmínkami jako je mráz, aplikace méně vhodných herbicidů, nedostatek vody, sluneční úpal, zasolení/přehnojení (N) nebo napadení patogeny. Kaishi pomáhá regeneraci a rychlému návratu do normálu. Druhou oblastí je potřeba podpory metabolismu rostliny. Kromě zmiňovaných stresových případů se jedná o období, kdy rostliny ukládají zásobní látky. Stimulovat se vyplatí zejména olejniny (řepka, mák). Kromě pozitivního vlivu na olejnatost Kaishi podporuje zpevňování buněčných stěn, což se při správně načasované aplikaci projeví pevnějšími šešulemi řepky.

U Kaishi dbejte na použití dostatečného množství postřikové jíchy. Perfektní vstřebávání pletivy rostlin stojí za výbornou odolností proti smyvu deštěm po 30 min od aplikace. Možné je jeho použití s fungicidy, regulátory růstu, kapalnými hnojivy (mimo DAM 390) a insekticidy. Pozitivní přínos pro olejniny, zejména řepku, předurčuje Kaishi partnerství s excelentním Mospilanem (2 kg Mospilan 20 SP + 40 l Kaishi).

Na přelomu roku se opět potvrdil vynikající ekotoxikologický profil Mospilanu 20 SP. V době, kdy ostatní neonikotinoidy balancují na hraně zákazu uvádění na trh, Mospilan obdržel v Evropě zelenou na dalších 15 let. Můžete tak vsadit nejen na spolehlivou a dlouhodobou ochranu před klíčovými škůdci, nejširší registraci na trhu, ale i na bezpečnost při použití. Vždyť v době květu řepky, asi nejčastější aplikací Mospilanu 20 SP (bejlomorka kapustová, krytonosec šešulový, 180 g/ha), je každý postřikovač pod drobnohledem okolních včelařů. Na bezpečnost a spolehlivost se spolehněte i na jaře (krytonosec čtyřzubý, řepkový – 120 g/ha) nebo v době před květem (blýskáček řepkový – 100 g/ha).

Balíček Mospilan + Kaishi je tandem, který vám pomůže posunout hranice výnosu zase o kousek dál.

Aktuality