Aktuality

Japonská kvalita v nových barvách

Po několika letech usilovné práce se mateřské společnosti Sumitomo Corporation podařilo celosvětově sjednotil logo zemědělské divize Sumi Agro. Ale není to jen nové logo, se kterým vstupujeme do nové sezóny.

Česká a Slovenská pobočka firmy Sumi Agro Czech, s.r.o. jsou významnou součástí rostoucí japonské společnosti na evropském trhu. Sumi Agro reprezentuje jedno z mnoha odvětví světové obchodní, výrobní a těžební korporace Sumitomo Corporation.

 

Sumi Agro Czech za 20 let získala ve spolupráci s vámi významné postavení na našem trhu. Stali jsme se dodavateli spolehlivých řešení v ochraně rostlin a kvalitního poradenství pro pěstitele. Naším cílem je v tomto trendu dále pokračovat a přinášet nové a také vysoce šetrné možnosti ochrany (např. FixIT, Kaishi) a nová technologická řešení (program AgriTec).

Kromě novinek na sezónu 2023 si určitě všimnete změněného loga. Po několikaletém úsilí mateřské firmy a registraci ochranné známky na všech trzích, došlo k jeho celosvětovému sjednocení. Evokuje vycházející slunce, energii a sílu, náležitost k zemědělství a šetrný přístup k životnímu prostředí. Na tradiční japonskou kvalitu, sice v nových barvách, se však stále můžete spolehnout.

 

V letošním roce přinášíme novinky, které budou znamenat pokrok v efektivní ochraně rostlin.

Kagura je novým herbicidem proti dvouděložným jednoletým plevelům, ježatce kuří noze a dalším trávovitým plevelům v kukuřici. Jedná se o kombinaci dvou ověřených, vůči kukuřici tolerantních a vysoce účinných látek (mesotrion 80 g/l, nikosulfuron 30 g/l) v OD formulaci. Olejová disperze a tzv. ready mix přináší mnohem spolehlivější účinnost na plevele v porovnání s Tank-Mixem přípravků se stejnými složkami. Nejlepších výsledků dosáhnete aplikací v cPOST nebo POST termínu, kdy plevele jsou ve vývojové fázi do 4 pravých listů. Kaguru lze aplikovat sólo (1,2 l/ha) nebo v TM s půdně účinnými herbicidy (Campus, Koban Top) pro dosažení dlouhodobé ochrany proti následným vlnám plevelů.

 

Mandarin Gold je nástupcem úspěšného fungicidu Mandarin, který však v letošní sezóně stále zůstává v nabídce. Mandarin Gold v porovnání s předchůdcem obsahuje větší množství úč. látky bixafen (75 g/l). Azolovou složku tvoří prothioconazole (150 g/l) jedna nejlepších molekul této skupiny. Nová a silnější kombinace přináší zvýšenou účinnost na široký komplex patogenů, nově pak na obávanou helmintosporiózu pšenice (DTR). Zachován samozřejmě zůstává kromě fungicidní účinnosti také pozitivní vliv na hospodaření vodou, lepší odolávání stresu ze sucha, podpora růstu aktivní asimilační plochy a její udržení. To přináší více asimilátů a tím lepší nalévání zrna a vyšší výnos. Madarin Gold se pyšní i dlouhodobou ochrannou. Díky výrazně vyššímu obsahu bixafenu je funkční až 6 týdnů. Pokusy prokázaly, že naprosto efektivní a dostatečné je použití v základních dávkách registrovaného aplikačního rozmezí (0,8 l/ha v pšenici, 0,6 l/ha do ječmene).

 

Triclo se zařadí mezi herbicidy v řepce olejce. Na našem trhu unikátní kombinace tří osvědčených účinných látek (metazachlor 333 g/l, quinmerac 111 g/l, clomazone 44 g/l) dává tušit, že plevelohubné spektrum novinky bude excelentní. Vzhledem k obsahu účinné látky clomazone se jedná výhradně o preemergentní herbicid. Pro zajištění nejlepšího účinku v době sucha nebo jako ochranu před proplavením clomazonu do hlubších vrstev půdy je vhodné využít TM kombinaci s půdním smáčedlem BackRow. Doporučené dávkování 1,6 l/ha na písčitých až 1,8 l/ha na těžších půdách je plně dostačující.

 

Rok 2023 přináší další rozšíření registrace pro originální acetamiprid Mospilan Mizu 120 SL. Nově můžete systémový insekticid použít proti kohoutkům v pšenici a triticale. Maximální možnou dávku 0,35 l/ha nemusíte dodržovat, postačí stejně jako u mšic 0,25 l/ha.

Nově lze použít Mospilan 20 SP i do ostropestřce mariánského proti mšicím a housenkám babočky bodlákové v dávce 0,15-0,25 kg/ha.

 

Věříme, že i v letošním roce vám přineseme kvalitní, spolehlivá a ekonomická řešení v ochraně rostlin a prohloubíme tak naše úspěšné partnerství.

Aktuality