Pomocné prostředky

FIX-IT

tak trochu jiná ochrana
Pomocný prostředek s unikátním, fyzikálním mechanizmem účinku pro kontrolu savých škůdců.
Jiná možnost ochrany
Vhodný pro ekologickou produkci
Unikátní mechanizmus účinku

Pomocný prostředek Fix-IT má jedinečný způsob účinku. Aplikovaný roztok díky extrémně nízkému statickému povrchovému napětí váže vodu pouze na dobu potřebnou k ošetření povrchu rostlin a pokrytí škůdce. Fix-IT zasaženého škůdce znehybní, blokuje funkci vzdušnic a tím znemožňuje dýchání. Imobilizace a omezení dýchacího systému hmyzu je čistě fyzikální efekt a neovlivňuje jeho biochemické životní procesy.

Pro správnou funkčnost pomocného prostředku je třeba důkladné pokrytí ošetřované plochy. Prostředek nemá preventivní účinek, působí jen na aplikační kapalinou pokryté škůdce: mšice, svilušky, třásněnky, molice, štítenky.

Pomocný prostředek Fix-IT aplikujte do 24 hodin po zjištění prvních kolonií škůdců. Fix-IT můžete použít několikrát formou postřiku, při zachování intervalu 5-7 dní. Prostředek neovlivňuje transpiraci rostlin.

Praxe ukázala, že pomocný prostředek Fix-IT funguje také jako vynikající adjuvant a zvyšuje účinnost přes list působících pesticidů a hnojiv. TM kombinace s insekticidem Mospilan 20 SP zvyšuje rychlost nástupu jeho účinku při jarních aplikacích v řepce ozimé proti krytonosci čtyřzubému a řepkovému.

Dokumenty

Pomocné prostředky